مکارمى بزرگى که فوتبال از خود دریغ کرده/هر لحظه دوریش خسران است

برای مازندرانی ها فوتبال چیز دیگری است حتی اگر گوش همه شکسته باشد و کشتی ورزش محوری قلمداد گردد منتها این فوتبال است که دل ها را به سوی خود می کشاند و تعیین کننده ست در شادی و رضایت عمومی.

برای فوتبال مان نگران هستیم چون فوج فوج استعدادها می آیند و مازندران با وجود دغدغه های تکراری و همیشگی در بهره گیری از همه شایستگی ها و ظرفیت هایش کامیاب نیست.

در این بین تعداد کسانی که دوست داشته باشند و ضمنا اهلیت و توانایی برای مدیریت فوتبال دارند، زیاد نیستند همچون حسین مکارمی که ورود کرد به انتخابات ریاست هیات فوتبال مازندران اما می داند که در این زنجیره سفت و محکم اعضای مجمع که ناگسستی ست شانسی ندارد ولی باز هم با ارائه برنامه های خاص و ایده های احیابخش خود آمادگی اش را برای کمک به فوتبال مازندران عیان کرد.

حسین مکارمی نامی بس وزین و گران در ورزش مازندران است که همدوره ای هایش بر این باور هستند به مانندش دیگر در فوتبال استان ظهور نکرده اما در آن روزگار خاص که استعدادها ندیده از دست می رفتند و فوتبال هیچ عایده مالی و طریقه تبلیغاتی نداشت هدر رفت.
مکارمی بعدها برای ادامه تحصیل روانه امریکا شد و از معدود کسانی بود که با تحصیلات آکادمیک برای یاری کشورش برگشت و در عرصه دانشگاهی به عنوان یک نماد و مدیر قابل خود را عیان کرد و مورد احترام قرار گرفت به گونه ای که هر کس موهبت همکاری را با مکارمی یافت، از نجابت و اصالت رفتاری و اخلاقی و توانایی های فنی و مدیریتی اش خبر می دهد.

مکارمی در سال هایی که برای ورزش دانشگاههای مازندران هم زحمت می کشید، بر حسب تحولاتی که انجام داد به شدت مورد تمجید قرار گرفت و اغراق نیست اگر او را زمینه ساز دیده شدن فعالیت های علمی در حوزه ورزش بدانیم.

این پیشکسوت مطلع و جهان دیده حتی ریاست هیات فوتبال مرکز استان و نایب رییسی هیات فوتبال مازندران را عهده دار شد و با کوششی مثال زدنی در شکل دادن صحیح به آن اثربخش بود اما بعدها گرایش بیشتری به مربیگری یافت که رد پایش در موفقیت های فوتبال ساری نمایان شد.

این چهره شریف و برجسته که محبوبیتش میان کسانی که از او شناخت دارند، عجیب است با اصرار برخی پیشکسوتان فوتبالی ترغیب شد تا وارد مجمع و فضای انتخابات استان شود اما از همان روز گفت که رای گرفتن در این شرایط ممکن نیست و حرف های فوتبالی کفایت نمی کند.

حال که اعلام شده بازنشسته ها حق شرکت در مجمع انتخابات را ندارند، حسین مکارمی می تواند به سادگی از صف کاندیداها جدا شود و از گلایه و شکوایه دلسوختگانی که ورودش را خواستار شدند خلاصی یابد.

مکارمی با میزان عشق و علاقه اش و صد البته درک و دانش و تجربه اش از فوتبال استان و ریشه های ضعف و سستی اش گزینه ای به شدت مقبول و شبیه به مهندس غلامرضا بهروان بود، مثل خود او خوب حرف می زند، زبان خارجه می داند، اهل فن است، شناس قدمای فوتبال می باشد اما تفاوتش با بهروان در این است که هنوز مجالی نیافت تا نظراتش را اجرایی کند و در حد طراحی مانده است.

حیف است که مکارمی از فوتبال استان دریغ شود و دستکم به عنوان یک مشاور عالی مورد بهره قرار نگیرد. برای خودش که تفاوتی ندارد اما چرا گوهری که ناشناخته است و همچنان معدن و ماخذ دیدگاهها و نظرات به همین سادگی دور بماند، مگر غیر از او چند مکارمی داریم که چنین آسوده خرج بی مهری مان نماییم.
حتی اگر خود مکارمی نخواهد، امیدواریم رئیس جدید وادارش کند تا هر از چند گاهی خط و مشی فوتبال استان را با او چک کند.

منتشرشده توسط

پایگاه خبری مازند24

با تمام حواشی اندوده شده، نمی توان این استان را بدون علقه ناب مردمانش به ورزش تصور کرد. مازندرانی جماعت با ورزش انس گرفته و فراتر از تنها فعالیتی برای بهبود جسم و جان، به اتفاقات پیرامونی اش حساس است. در این استان گروه سنی بهانه است و ورزش تفکیک ناپذیر. از هر جنسی و سنی ورزش را یک اولویت می پندارند برای طراوت بخشیدن به زندگی و ورزش دلیلی است برای با هم بودن و لذت بردن. گهگاه محو اکسیر ورزش شده و ناگواری هایی می بینیم که البته زودهنگام مرتفع می شود اما همان کذابه ها به نشانه نمک حیات ورزشی مان، خود جذابیت هایی دارد انکار ناپذیر. مازندرانی ها هیچگاه صورت شان خشک نیست، یا عرق ورزش بر رویش نشسته، یا اشک شوق و یا شرم شکست… همکاران خوبی داریم که عاشقانه به ورزش ارج نهاده و یاریگرش هستند. ما هم آمده ایم تا حرفی نو باشیم و متفاوت. خوانش ما راحت است چون ورزش را در مازندران یک ارزش می دانیم. گروهی جوان با قلمی روایتی از ورزش خواهند گفت. می دانیم که تا به دلخواهتان فاصله ها داریم ولی قول می دهیم دلتان را بدست بیاوریم. شاید اندکی طول بکشد اما دیر نخواهد شد. مشعوف نگاه شوق انگیزتان تا به همیشه. زمان بدهید تا زمان فراغتتان را موثر پر کنیم. یا حق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.